Bingazi


Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

Başkonsolosluğumuz, 1979 yılında faaliyete geçmiş olup yaklaşık sekiz yıl “Omr Ibn El As” Caddesi’ndeki kançılaryasında hizmet vermiştir. 1987 yılında “Cagbub Caddesi No: 186, Fewhat Garbi” adresine taşınan Başkonsolosluk kançılaryası on altı yıl bu adreste faaliyetlerini sürdürdükten sonra,  2003 yılında “15 Muruj Caddesi,  Fewhat Şarki” adresine taşınmış ve  2013 Temmuz ayına kadar bu adreste faaliyetlerine devam etmiştir.  2013 Temmuz ayında ise, bitişikte,  Muruj Street Villa No: 1, Fewhat Sharki adresinde bulunan Konutun alt katına taşınmıştır.
 
Nazım Dumlu
Başkonsolos (MM)
05.06.1979-17.08.1982
Zeynel Çelik
Başkonsolos (MM)
31.08.1982-02.08.1985
Murat Bilhan
Başkonsolos (MM)
26.08.1985-19.08.1988
Vefik Fenmen
Başkonsolos (MM)
19.08.1988-19.09.1990
Daver Derende
Başkonsolos (MM)
26.09.1990-15.09.1993
Sami Erol Günçer
Başkonsolos (MM)
18.10.1994-16.02.1998
Yetkin Adayılmaz
Başkonsolos (MM)
15.02.1998-16.09.2000
Oğuz Ateş
Başkonsolos (MM)
01.10.2000-31.01.2002
Ahmet Akif Oktay
Başkonsolos (MM)
03.10.2002-16.01.2005
Oğuz Ateş
Başkonsolos (MM)
05.02.2005-01.09.2010
Ali Davutoğlu
Birinci Sınıf Başkonsolos
01.09.2010-31.12.2011
Ali Sait Akın
Başkonsolos (MM)
01.02.2012-